HİZMETLERİMİZ

KARAYOLU NAKLİYE

Karayolu taşımacılığı, başlangıç ve varış noktaları arasında aktarmasız bir taşımaya olanak sağlaması, öteki taşıma türlerine kıyasla daha hızlı olması ve özellikle kısa mesafeli taşımalarda nispeten ucuz olması nedeniyle bazı avantajlara sahiptir. Özel sektör eliyle yürütülen karayolu taşımacılığında hiyerarşi ve emir komuta zincirinin hızlı işlemesi diğer bir avantaj olarak gözükmektedir.

Buna karşılık, karayolu taşımacılığının birim taşımada gerek yolcu/km, gerek ton/km maliyeti, tükettiği enerji miktarı, kullandığı enerji türü, yol açtığı çevre kirliliği, yüksek kaza riski ve özellikle uluslararası siyasi ve ekonomik konjonktürde meydana gelen gelişmeler karşısında göreceli olarak hassas ve kırılgan bir yapı arzetmesi nedeniyle, bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Ayrıca sektör, başta zorlu rekabet ve yükselen petrol fiyatları nedeniyle artan maliyet giderleri olmak üzere, kendi içinde bazı zorluklarla karşı karşıya bulunmaktadır.

Bu çerçevede, yurt dışı taşımalarda yer alan belli başlı güzergahları ve önemli çıkış noktalarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

Avrupa ve Kuzeye yönelik güzergahlar- Batı Kapıları:

-Kapıkule-Bulgaristan- Sırbistan-Karadağ- Hırvatistan- Avusturya

-Kapıkule-Bulgaristan-Romanya-Macaristan-Avusturya -Ukrayna - Rusya Federasyonu

-İstanbul Limanı-İtalya(Ro-Ro gemileri), (Trieste Limanı)- Avrupa

-İpsala- Yunanistan- İtalya (Ro-Ro gemileri)( Brindizi/Trieste)-Avrupa

-Çeşme- İtalya (Ro-Ro gemileri)-Avrupa

Doğuya yönelik güzergahlar Doğu kapıları:

-Gürbulak Sınır Kapısı-İran- Türkmenistan-Kazakistan

-Sarp Sınır Kapısı-Gürcistan-Rusya Federasyonu

-Trabzon/Samsun/Zonguldak Limanları-Rusya limanları(Ro-Ro gemileri)

Güneye yönelik güzergahlar:

-Cilvegözü-Suriye- Orta Doğu ülkeleri

-Habur Sınır Kapısı-Irak.

Başlıca çalışmış olduğumuz ülkeler :

AZERBAYCAN, GÜRCİSTAN, ERMENİSTAN, KAZAKİSTAN, TÜRKMENİSTAN, ÖZBEKİSTAN, RUSYA, UKRAYNA, BEYAZRUSYA, IRAK, İRAN, BULGARİSTAN, MEKADONYA, KOSOVA, BELÇİKA, ALMANYA, FRANSA, İNGİLTERE, İTALYA, ROMANYA, POLONYA, AMERİKA, ve daha bir çok ülkelere hizmet sunmaktadır.